Rudolf.Dovicin

Rudolf Dovicin

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
rudolfdovicin
Keď to babke už nemyslí Zdroj: FaceBook.com
 
Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 16.2.2020 14:59

Toto strašne nemám rád, keď sa "útočí" na dôchodcov, lebo volia SMER-SD, predtým HZDS a pod. Majú úplne rovnaké volebné právo a váhu volebného hlasu ako mladý človek čo volí SaS a pod. Z nejakého dôvodu sú ich voľbou, možno im stačí zvýšenie dôchodku o 1,50 €, ich vec. V demokracii si môžu voliť koho chcú. Nikdy by mi nenapadlo útočiť, zosmiešňovať či túžiť odobrať volebné právo ľuďom, čo mne z nepochopiteľných dôdovov to hádžu šovinistickej 5. kolóne Orbána zvanej SMK. Stranu môžem a budem kritizovať, ale nie jej voličov. Každý z nich je rovnako za 1 hlas ako aj ja.

Nejak sa nám tu množia autokratickí voliči s jediným patentom na rozum (zhodou okolností zväčša Trubanovci a Kiskovci) a ktokoľvek volí inak ako oni je debil, xenofób, alebo mafián.


Rudolf Dovicin
Rudolf Dovicin | 16.2.2020 17:51

Ide o humor.

Rozkrádanie zdravotníctva znamená 5000 zbytočných úmrtí ročne (na liečiteľné choroby).

Človek, ktorý ohrozuje seba aj svoje okolie, býva aj v civilizovaných krajinách izolovaný. ;-)


Gissele
Gissele | 16.2.2020 20:52

je to nedemokratické, ale malo by sa volebné právo ohraničiť aj zhora, napr. voliť by mali len ekonomický činný občania a študenti (čím by sa vylúčili voliči nad x rokov, dobrovoľný príživníci a pod. A čo sa týka volených zástupcov, tam by tiež mohlo byť nejaké horné ohraničenie veku - narážam na nemenovaného 91 ročného poslanca. A teraz hádžte šutre... Veď treba do toho trošku humoru, či nie?


Rudolf Dovicin
Rudolf Dovicin | 16.2.2020 21:59

Nie je zlo robiť si posmech z ľudí, ktorí svojím konaním ubližujú iným...


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 16.2.2020 23:09

Kto komu ubližuje je subjektívna vec pohľadu. Na každú stranu je nejaký protiargument.
A teda čisto subjektívne, dôchodca z Medzilaboriec, ktorý bol celý život ekonomicky činný (a kľudne nech aj volí SMER-SD), má väčšie "morálne" právo voliť ako vysokoškolák zo Senca, z ktorého štát ešte nič nemal a možno ani nebude. Tiež nie som fanúšikom súčasného volebného systému, ale musím ho rešpektovať. Ja by som bol za, keby sú nejaké testy volebnej gramotnosti, kde by voliči boli nútení sa vzdelávať a mať zákl. prehľad. Plus účasť by bpla povinná, kto by testy nespravil a nemohol voliť, aby mal nejaký mierny postih. Aby nemal všetky benefity ako občan zaujímajúci sa o chod štátu.


Rudolf Dovicin
Rudolf Dovicin | 17.2.2020 00:40

Na tom, koľko má SR odvrátiteľných úmrtí, nie je nič subjektívne; je to objektívne merateľné.


| 17.2.2020 06:57

ja by som tam napriklad zatvoril svojho cca 25 rocneho suseda, ktory ide volit LSNS


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.2.2020 10:06

Anonym a presne pre to si ty väčší fašista ako ten Kotleba. Zavrel by si ľudí, ktorí volia ĽSNS, pretože ti vadia. Potom by ti začali vadiť iní, tak by si zavrel aj tých ćo volia SMER-SD, SNS, Sme Rodina, OĽANO a takto postupne by sme sa dopracovali až k "starým zlatým časom", kedy sa mohla voliť iba jedna strana.
Ty si na demokraciu ešte nedorástol.


leader
leader | 17.2.2020 11:13

Demokracia je najhoršia forma vlády - okrem všetkých ostatných, o ktoré sa občas ktosi pokúšal. (Winston Churchill)


| 17.2.2020 12:09

Marcus: sranda (a paradox!) je, ked sa nacek ohana demokraciou a slobodou vyjadrovania.
Demokracia je 3.14covina, pretoze predpoklada, ze vacsina ludi vie, co je spravne. Ale vacsina ludi su totalne vymleti blbci. A urcite je totalne vymlety ten, kto si mysli, ze kotleba je spravna volba. Nedrukujem ziadnej strane, pretoze to co mame na vyber je po vsetkych strankach katastrofa, ale LSNS je medzi nimi armagedon.


Rudolf Dovicin
Rudolf Dovicin | 17.2.2020 13:10

Marcus Phoenix, nacisti nielen zrušili demokraciu, ale vraždili každého, kto si dovolil kritizovať ich režim či vodcu.

Takže: Ak sa nácek oháňa demokraciou, vieš, čo si zaslúži...


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.2.2020 14:08

To je nevýhoda demokracie, že v konečnom dôsledku môže zabiť samú seba. Ale je zlyhaním "štandardných" politikov, že takéto strany a elementy prudko rastú na popularite. Keby sa správajú zodpovedne a počúvajú čo väčšina chce tak majú svojich 1,48% a nič sa nedeje. Ibaže "tradiční" socani a demokrati sa zultraľavicovoliberalizovali a ľud odpovedá v zúfalstve ultrapravicou.


mikchalus
mikchalus | 17.2.2020 14:18

lsns by mala byt zakazana preto, lebo je NEdemokraticka, neguje, potlaca principy demokracie. mafiansky smer ju nezakazal len preto, lebo ju vyuziva vo svoj prospech. to je cele. mafia spoluprapracuje s fasistami. jedina otazka je, ktory z nich je vacsie zlo.


Nathanael
Nathanael | 17.2.2020 15:24

MP: keby štát robil to, čo väčšina chce, nedopadlo by to dobre...


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.2.2020 15:32

Tak ja verím, že väčšina chce aby fungovalo zdravotníctvo, soc. služby, aby bola zabezpečená bezpečnosť obyvateľstva, aby rástol životný štandard a aby sa v kultúrnych otázkach používal zdravý sedliacky rozum a nerobili sa nejaké experimenty.


Nathanael
Nathanael | 17.2.2020 16:12

MP: No hej, lenže toto sú tak všeobecné plány, že vlastne neznamenajú vôbec nič. Alebo hocičo. Čiže politici by mohli robiť skoro čokoľvek a tvrdiť, že robia to, čo píšeš...


macska
macska | 17.2.2020 17:10

"Rozkrádanie zdravotníctva znamená 5000 zbytočných úmrtí ročne" -> nie je to vražda? (5000 násobná)


register
register | 17.2.2020 18:12

To selektovanie volicov znie na prvy pohlad dost nedemokraticky, ale na druhej strane plne chapem take pohnutky. Ked uz, skor by som volil obmedzenie podla iq. Alebo kombinacia pracujuci + iq viac ako napriklad 88...


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 17.2.2020 18:41

Ale to sú také naše fantasmagórie. Existuje v niektorej európskej krajine iný volebný systém ako absolútny, kde každý svojprávny občan môže voliť bez nárokov?


| 17.2.2020 19:29

Marcus: niekde sa zacat musi. Zial sucasny system, kde vymleta luza zvoli toho kto je najviac cool a najviac naslubuje, vladnucej vrstve oligarchov vyhovuje. Preto nedopusti, aby sa system zmenil. Keby volili len taki co sa nenechaju opit rozkom, skoncili by biedne. Dalsi problem je ze aj kandidovat moze hocikto. Bez ohladu na odborne alebo ludske schopnosti. Potom luza voli luzu a spolocnost konci.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader